Zdrowe Innowacje

Zapraszamy na kolejne spotkanie Civic Hub 20.09 o godz. 18:00, na którym rozmawiać będziemy na temat wykorzystania najnowszych technologii w obszarach związanych ze zdrowiem. Zarówno publiczna opieka zdrowotna, jak i osobista dbałość o naszą kondycję fizyczną, może wiele zyskać dzięki nowym technologiom, często nawet takim, które nie kojarzą się z medycyną – począwszy od „wearables”, poprzez sztuczną inteligencję a skończywszy na rozszerzonej rzeczywistości.

Na najbliższym spotkaniu naszym gościem będzie Lee Provost, CTO i jeden z założycieli brytyjskiego start-upu Andiamo, który niedawno otworzył oddział w Gdańsku. Zajmuje się projektowaniem i budową, z pomocą druku i skanowania 3D, wyspecjalizowanych ortotez. Firma za cel stawia sobie rozwiązanie globalnych problemów w opiece zdrowotnej i stworzenie nowych rozwiązań ortopedycznych. Lee opowie o drodze od początkowego pomysłu do budowy dwudziestopięcioosobowego zespołu, z biurami w Londynie i Gdańsku.
Więcej informacji o Andiamo znajdziecie tutaj.

Kolejne wystąpienie „Inwestycje w projekty Med Tech” Jana Wyrwińskiego, przybliży zebranym zagadnienia związane z inwestycjami w innowacyjne projekty z obszaru ochrony zdrowia, tym razem z punktu widzenia inwestora. Jan Wyrwiński jest partnerem zarządzającym i jednym z założycieli funduszu venture capital Alfabeat.
Więcej informacji o Funduszu Alfabeat.

Kuba Domaszewicz z Aidlab, zaprezentuje produkt, rozwijany w jego start-upie, osobisty medyczny pomocnik, monitorujący i analizujący najważniejsze funkcje organizmu. Kuba Domaszewicz cztery lata zarządzał firmą Insalgo, zajmującą się rozwiązaniami VR i technologiami mobilnymi. Obecnie zaangażowany w projekt Aidlab, który działa w obszarze innowacji medycznych i wearables.
Więcej informacji na temat Aidlab.

Tym razem nasze spotkanie będzie dwujęzyczne – prezentacje prowadzone będą w języku angielskim i po polsku. Poza pytaniami od publiczności, nie przewidujemy tłumaczenia prezentacji.
20 września 2018 godz. 18:00

Tradycyjnie na uczestników spotkania czekać będzie poczęstunek. Spotkanie odbędzie się w Strefie Inspiracji w City Meble. Blisko przystanek SKM, autobus, tramwaj. Jest również spory parking, zapewniający darmowy postój do 2h (jednak należy pamiętać o potrzebie pobrania biletu).