Obywatelskie czujniki zanieczyszczenia powietrza ze Stuttgartu

Zobacz jak samodzielnie zbudować czujnik zanieczyszczenia powietrza! Poznaj obywatelski projekt ze Stuttgartu! 

Civic Hub i Koduj dla Polski zapraszają na spotkanie z Lukasem Mockiem z OK Lab Stuttgart, który przedstawi Wam oddolny projekt Luftdaten – oddolnej sieci czujników smogu DIY (zrób to sam).

Luftdaten.info to projekt, który powstał w Open Knowledge Lab Stuttgart – lokalnej grupie Code for Germany, członka sieci Code for All. Niewielka grupa lokalnych aktywistów stworzyła sieć czujników powietrza, które każdy może samodzielnie wykonać w domu (DIY). Dziś mapa pomiarów z czujników pokrywa sporą część Niemiec. Projekt skalowany jest do Bułgarii (airbg.net), Holandii i innych części świata.

Lukas Mocek – członek OK Lab Stuttgart, gdzie jest odpowiedzialny za międzynarodowy rozwój projektu luftdaten.info. Lukas ma wykształcenie mechatroniczne i doświadczenie w pracy jako inżynier ds. produkcji. Rozwija także społeczność skupioną wokół inicjatywy positiveblockchain.io, która zbiera przykłady wykorzystania technologii blockchain w celach społecznych.

Tym razem widzimy się 11.07. o godz. 17:00 w Kolonii Artystów we Wrzeszczu. Poniżej prezentujemy mapę jak dotrzeć. 

 

Organizatorami wydarzenia są:

  • Civic Hub
  • Koduj dla Polski program Fundacja ePaństwo
  • Miasto Jest Nasze

Lukasa Mocka możemy gości w Polsce dzięki Miasto jest Nasze – organizatorom konferencji Fearless Cities – Cities in transformation, która odbędzie się między 13 a 15 lipca w Warszawie. Będzie o tym jak zmieniać miasto na lepsze. O tym jak robić to skutecznie. Zapraszamy.

Szczegółowy program znajdziecie tutaj