Kwietniowe spotkanie CIVIC HUB – blockchain i Algorytmy zaufania

Zapraszamy na kolejne spotkanie Civic Hub już 25 kwietnia o godz. 18:00, na którym rozmawiać będziemy na temat wykorzystania technologii, w tym  blockchain, w demokracji bezpośredniej, systemach elektronicznego głosowania oraz wszelkich dziedzinach, które wymagają zdecentralizowanego systemu zaufania. Odbędzie się ono na terenie kompleksu Olivia Business Centre, w budynku Olivia Tower, w znajdującym się na najwyższym piętrze Olivia Sky Club.

Na spotkaniu gościć będziemy profesora Feng Hao z Uniwersytetu w Newcastle, który opowie o wykorzystaniu platform E2E (tzw. weryfikowalnych end-to-end), które pozwalają na budowę bezpieczniejszych i transparentnych systemów do głosowania. Pozwalają stworzyć platformę, gdzie każdy głosujący ma szansę zweryfikować zarówno swój głos jak i poprawność wyników całego procesu wyborczego.  

Feng Hao jest ekspertem z zakresu cybersecurity, kryptografii, autorem licznych publikacji i książek a jednocześnie koordynatorem projektu European Research Council „Towards next generation e-voting”.

Tym razem nasze spotkanie będzie dwujęzyczne – prezentacja prowadzona będzie w języku angielskim i tłumaczona na język polski. 

Prosimy o zabranie dokumentu ze zdjęciem w celu weryfikacji tożsamości przez ochronę budynku. 

UWAGA! Obowiązują wcześniejsze zapisy: https://blockchain-civichub.evenea.pl/

Spotkanie ma charakter półotwarty i jest organizowane dla członków i sympatyków Civic Hub. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o zapisywanie się wyłącznie zdecydowanych osób, gdyż może to oznaczać zajęcie miejsca komuś innemu. 

Pertnerem wydarzenia jest Olivia Business Centre oraz Obszar Metropolitalny Gdańsk Gdynia Sopot http://www.metropoliagdansk.pl/

Więcej informacji na naszym Facebooku