Civic Hub – Otwarte Dane

W miniony wtorek (20.02.2018) w Strefie Inspiracji w gdańskim CITY Meble odbyło się kolejne spotkanie społeczności Civic Hub. Tym razem przewodnim tematem były otwarte dane. Goście przedstawili interesujące prezentacje, w trakcie których, jak zwykle odbywała się dyskusja .

Pierwszy na scenie wystąpił Cyryl Sochacki z FabLab Gdańsk. Zaprezentował swój pomysł na budowę systemu zwiększającego bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, na który składać się będą zarówno inteligentne przejścia i przejazdy, ale i infrastruktura. 

Prezentacja Cyryla:

Prezentacja Arkadiusza Hajduka, współzałożyciela i prezesa firmy Transparent Data w Poznaniu, opowiadała, jak pracuje się z otwartymi danymi, w tym publicznymi na co dzień. Było praktycznie i konkretnie. Historie, które opowiadał, tyczyły się codziennej pracy w poznańskim biurze, jak i doświadczenia międzynarodowego różnych organizacji. 

Prezentacja Arka:

Z kolei Jakub Marchwicki z Better Solution, któe jest vendorem danych dla gdańskiego ZTM,  opowiedział oraz zaprezentował, jak wygląda praca z danymi z Tristara. Prezentował jak i przez kogo wykorzystywane są otwarte dane, jak zorganizowany jest proces przekazywania danych oraz jakie są ograniczenia i wyzwania z nimi związane. 

Prezentacja Jakuba:

Na koniec spotkania na gości czekała niespodzianka. Pokazaliśmy, przygotowaną specjalnie na tę okazję, prezentację firmy Remix, która zajmuje się wizualizacją, planowaniem i sporządzaniem kosztorysów transportu publicznego. W filmie, przygotowanym przez amerykańską firmę, zobaczyliśmy, jak wyglądają dane z Gdańska w systemie, z którego skorzystało już ponad 250 miast na całym świecie.  


Jeśli są osoby zainteresowane tym narzędziem, to prosimy o kontakt sean@remix.com

Poniżej prezentujemy krótką fotorelację.