Autonomia czterech kółek. Jak zmienią się miasta bez kierowców?

Już 20 marca o godz. 18:00 kolejne spotkanie Civic Hub. Tematyką spotkania będą pojazdy autonomiczne, czyli samochody, które docelowo nie będą wymagały kierowcy. Postaramy się odpowiedzieć na pytania o to jak realna jest to wizja, jak odległa w czasie i co najważniejsze jaki wpływ na nasze miasta będzie miała tak radykalna zmiana w transporcie i codziennej mobilności.

„Jaki wpływ na metropolie będą miały autonomiczne pojazdy” opowie Piotr M. Smolnicki – architekt-urbanista, doktorant na Politechnice Gdańskiej w temacie nowoczesnej zautomatyzowanej i współdzielonej mobilności metropolitalnej, ekspert doradzający miastom nt. prowadzenia procesów partycypacji społecznej przy planowaniu przestrzennym.

O projekcie SOHJOA Baltic, w ramach którego w Gdańsku opracowany zostanie plan obsługi autonomicznego transportu tzw. „ostatniej mili” dla obszaru Morza Bałtyckiego opowie Magdalena Szymańska, która na co dzień pracuje w Referacie Mobilności Aktywnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku, gdzie realizuje projekty z obszaru mobilności. Ukończyła socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jest doktorem nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu.

Z kolei Andrzej Wójcicki i Darek Kowalczyk z ADAVIO wprowadzą Was w zagadnienia związane z działaniem pojazdów autonomicznych. Opowiedzą kiedy firmy technologicznie będą gotowe na wprowadzenie autonomicznych samochodów do powszechnego użycia, w jaki sposób auta widzą świat i jak podejmują decyzje.

Następnie przewidujemy czas na dyskusję z udziałem wszystkich obecnych na spotkaniu.

Tradycyjnie na uczestników spotkania czekać będzie poczęstunek, który sponosoruje diler aut, jeszcze nie autonomicznych ale Mercedes-Benz, Mazda, Smart – BMG Goworowski z Gdańska, Gdyni i Słupska http://bmg.auto.pl . Spotkanie odbędzie się po raz drugi w Strefie Inspiracji w City Meble. Blisko przystanek SKM, autobus, tramwaj. Jest również spory parking, zapewniający darmowy postój do 2h (jednak należy pamiętać o potrzebie pobrania biletu).

Więcej na naszej grupie na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/civichub/

oraz na Meetup: https://www.meetup.com/pl-PL/Civic-Hub/events/248294414/